Deze bibliotheek is het bruisende educatieve centrum in de volkswijk Kawempe.
‘We werken hard om KYC om te vormen tot een sociale onderneming’, schrijft Esther Kyazike, directeur van KYC. ‘Maar voor een geslaagde doorstart is vernieuwing van ICT- en secretariële voorzieningen nodig’.
Uw steun maakt het verschil voor de duizenden kansarme jongeren uit deze wijk.
Kawempe Youth Centre
KYC is gestart in 1999 als een bibliotheek om het lezen en leren in Kawempe te bevorderen. Inmiddels is het uitgegroeid tot een breed educatief en gemeenschapscentrum. Het biedt naast bibliotheekdiensten ook ICT-programma’s, een diversiteit aan cursussen en voorlichtingsactiviteiten.
Schoolkinderen en jong volwassenen vinden hier een opstap naar een diploma of een cursus om een bedrijfje te starten. Tienermoeders krijgen voorlichting en steun en in de Brass Band en dansgroep komen muzikale en danstalenten tot bloei, terwijl deelnemers met optredens schoolgeld verdienen.
Deskundige en gemotiveerde medewerkers en betrokken vrijwilligers uit de wijk zijn de basis voor Kawempe Youth Centre als toekomstig florerende en duurzame sociale onderneming.
Aan enthousiasme van vrijwilligers en deelnemers uit de wijk ontbreekt het niet.
Bovendien werkt KYC in programma’s vaak samen met scholen in de wijk en met verschillende lokale en nationale organisaties die ook educatie, gezondheidsbevordering en sociale ontwikkeling als doel hebben.
Maar waar het aan schort is voldoende regulier inkomen om genoeg deskundige professionals te kunnen betalen.
Om een financieel gezonde en duurzame sociale onderneming te worden zijn daarom ingrijpende verbeteringen nodig.
De reorganisatie is een proces over meerdere jaren. Na een grondige analyse van de sterke en zwakke kanten van KYC nadert de uitwerking van een kansrijk plan van aanpak de laatste fase.